Evren

Hayatımıza giren her insanın bir nedeni var mı?

Hayatımıza giren her insanın bir nedeni var mı? Bazen hep kendimiz gibi insanlarla karşılaşırken bazen de tamamen farklı düşünce yapısına sahip insanlarla aramızda bir çekim olur. Nasıl olur da anlaşamadığımız bir insana karşı bile duygu besleyebiliriz? Gerçekten de zıt kutuplar birbirini çeker mi?

Hayatımıza, kendimiz gibi olan insanları da zıt kutuplarda olanları da çağıran aslında biziz. Peki bunu kim, ne, nasıl belirliyor da, biz bazen çok iyi anlaştığımız insanlarla bir aradayken bazen de tam tersi durumlarla karşılaşıyoruz. Tamamen yaşam enerjimizin seyri ile alakalı bir durum bu. Enerjimiz hangi eksikliği gidermeye hazır ise, hangi hayat dersine hazır ise o an, onu bize yaşatacak ve öğretecek insanlarla karşılıyoruz. Bu nedenle hayatımıza giren her insanın bir nedeni var.Her birimiz farkında olsak da olmasak da dünyaya gelişimizin bir amacı var. ‘ Hepimiz bir ve bütünüz ‘Fani dünya işleri ile o kadar yoğunuz ki bunu sormayı, bulmayı unutuyoruz. Bazılarımız bulamadan göçüp gidiyor.

Eğer her birimizin bir misyonu var ise, tabii ki sevdiğimiz, sevmediğimiz tüm insanlarla, olaylarla karşılaştığımızda bir amaca hizmet ediyoruz.

Biri ile bir tartışmaya tutulduğumuzda, konunun ne olduğundan çok ne çıkarmamız gerektiğinin önemi vardır. Ama tartıştığımız insan için bir çıkarım değil, kendimiz ile ilgili ne öğrenmemiz gerektiğini bulmamız gerekiyor. O insan ile, o an yaptığın konuşmanın alt mesajını anlaman lazım. Hiç bu açıdan bakmamış biri olarak söylüyorum, denemelisin. Daha az üzüldüğünü, farkındalığının daha da artacağını temin ederim. Eşinle tartıştın en basit örnek, konunun ne olduğunun önemi yok inan bana. Konuyu düşünmeyi bırak, nedenini, nasılını sorgulama. Sadece kendinle kal, biraz düşün. Eşin vesilesi ile nasıl bir mesaj aldığına bak. Sen de eksik olan, yanlış olan ya da senin doğru yolda olduğunu gösteren veya değiştirmen gereken bir şeyler var mı bir bak.

Doğadaki tüm canlı cansız her maddeden besleniyoruz. Allah onları bizler için var etti.

Bugün yeryüzünde var olan tüm varlıkların biz insanlar ve bütünlüğümüz için olduğunu bilmeliyiz. Yazın, kışın, ilkbahar ve sonbaharın bizler için olduğunu. Göklerde uçan kuşların, bir ağacın ve onun gölgesinin, bir kar tanesinin çok büyük anlamı olduğunu fark ettiğimiz anda, o yıllarca arayıp da bulamadığımız huzura ereceğiz.

Bize kötülük yaptığını düşündüğümüz, bu sebeple yollarımızı ayırdığımız insanların hepsinin aslında bizlere fayda sağlamak için karşımıza çıktığını söylesem inanır mısın?

Mooji adında çok ünlü bir guru var.Çok sayıda kitapları ve you tube videoları var. Birinde der ki ; ‘yolda yürürken sana çarpan adamın/ kadının bile sana bir mesajı var, ara ve bul. Biriyle tartıştın, sana hak etmediğin sözler sarfetti, belki daha da ileri gitti. ‘teşekkür ediyorum’ de. Böyle bir şeyi nasıl istersin, ben nasıl teşekkür ederim deme. Teşekkür et, bol bol şükret. Sana kattığı farkındalık için teşekkür et. Herkesi sevmekle uğraşma, olup biteni geride bırak.’

Bana negatif duyguları hatırlatan, yaşatan kişi ve kişilerden nasıl arınırım diyorsan, işte cevabı

Yaşamımda bana eşlik eden, beslenmeme yardımcı olan tüm kişi ve olayları kabul ediyor ve onlara teşekkür ediyorum. Şu anda ve geçmişteki tüm negatif duyguları yaşamama sebep olanları geldikleri negatif yere geri gönderiyorum. Geçmişteki tüm negatif duygularımı iptal ediyorum. Yerine gelecek pozitifler için hazırım. Beni iyiye ve daha da iyiye taşıyacak tüm canlı cansız enerjileri de hayatıma çekiyorum. Çünkü ben buna layığım.

Pozitif enerji ile dolup taşabilmen için, kin ve nefret gibi negatif duygulara veda etmen gerektiğini bilmelisin. Tabii ki hoşlanmadığın, sevmediğin insanlar olacaktır. Tüm öğretiler der ki, bu gibi kişi ve olaylar için herhangi bir negatif his besleme, sadece bırak. Enerjini emmelerine izin verme.

Hayatıma yön vermemi ve rotamı çizmemi sağlayan, beni ihya eden, ruhumu beslememe ön ayak olan, beni her gün daha iyi hissettiren ışığa sevgimi gönderiyorum. Teşekkür ediyorum.

Acı tecrübeler yaşamama sebep olan, beni üzen tüm insanlara da teşekkür ediyorum. Bilincimi açmama sebep oldukları, doğruyu bulmama yardımcı oldukları için. Onları geçmişte bırakıyorum ve arındığımı biliyorum.

Artık Biliyorum..

Bütüne ve bana şifa olsun.. Öyle de oldu.!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir