Evren

Zengin Olmak İster Misin ? Peki nasıl olacak bu?

Zengin olmak hayal mi?

Bir gün ben de zengin olacak mıyım?

Zenginliğin sırrı nedir?

Gerçekten zengin olmak ister misin? Kim zengin olmak istemez ki ! Burada asıl mesele şu ki zenginlikten kastımızın sadece para olup olmadığı. .

Yani zenginlik = Para algısının bizi paraya götürmeyeceğini en başında söyleyerek sizi biraz şaşırtmış, hatta biraz da kızdırmış olabilirim. Haklısınız, yıllarca bize öğretilen tam da buydu zaten.

ah bir zengin olsam‘ diye şarkı bile yapılmış 🙂 Hatta bu cümleyi bitirdikten hemen sonra ben de açtım dinledim:)

yokluk bilinci

Hangimiz bu sorularla boğulmuyor diye sorsam? 

Alacağım yanıtı ben de biliyorum. Bu nedenle diyorum ki; ‘Vakit varken bu düşünceleri bırakın’ . ‘Çok borcum var’ ‘Param yok’ ‘Ay sonunu zor getiriyorum’ demeyin. Bu cümlelerin gerçekten evrende her birinin ayrı yeri var ve size aynı şekilde, değişmeden geri dönüyor. Ay sonunu zor getiriyorum ifadesini , ‘kendi standartlarım için tasarruf ediyorum’ ile değiştirin. Gerçekten ediyorsunuz çünkü. Algınız her zaman ‘Var olanda’ olmak zorunda. Aksi halde elinizde olanın bile hayrını göremiyorsunuz. ‘Çok borcum var’ yerine ‘her ay borcumu ödüyor olduğum için şükrediyorum’ ile değiştir. Borcun sen onu ödeyene kadar borçtur. Vadesi gelir ödersin, ve artık borcun yoktur. Kendini attığın o derin çukurdan çıkarmak için, yine kendin yeni pencereler açmalı, yaratmalısın. Yoksa bir ömür orada kalacaksın!

Bu sebeple parayı hayatımıza çekmek için önce Varlık ve Yokluk bilincini doğru kavramak durumundayız.

‘YOK’

EVim yok, ARABAm yok, DOSTUm yok, ÇOCUĞUm yok, YAZLIğım yok, PARAm yok,ÖDEME GÜCÜm yok … sonsuzluğa kadar gider.

‘VAR’

Başımı sokacağım, sıcak, sevgi dolu bir evim var( kiracıyım ama bu evim yok demek değildir), hayalini süsleyen en az 1 araban vardır mesela.. Her yaz birkaç günlüğüne ya da günübirlik gidebileceğin, yazlığında yapabileceğin şeyleri orada da yapabileceğin bir yere mutlaka gidebilirsin mesela. Gidemiyor musun? Eşinle, dostunla sahile inip piknik yapıyorsundur ve yazlıkta geçirebileceğinden daha fazla mutlu anlar yaşıyorsun belki. Sen farkında değilsin. Çünkü algın o an yok olanda. Pikniktesin, sevdiklerin yanında, bir demlik çayın var önünde, çok sıcak bir yaz günü sahildesin, olabileceğin en güzel yerdesin, hafif serinletici bir rüzgar geçiyor yanından.. Ama sen görmüyorsun, o anı yaşamıyorsun,  ‘ah bir yazlığım olacaktı ki ama yok diyorsun’ . YOK’ u çekiyorsun, onun da farkında değilsin.

Ne yazık ki, ben de aynı hatalara defalarca düşmüş olan biriyim. Bugünkü farkındalığımla ‘kendimi anlıyorum, kabul ediyorum, bağışlıyor ve affediyorum’

Bugün kesin olarak VARlık bilincinde olduğumu biliyorum. Çünkü, kendi negatif çekimlerimi pozitifleri ile değiştirdiğim an yaşadığım ve kendime çekmeyi başardığım bir çok kazanımım var. Hayal ettiğin bir arabayı almak için çok paranın o an itibari ile ceplerinde ya da banka hesabında olması şart değildir mesela. Bir süre hayalini süsler, ve benim arabam bu işte dersin. O kadar senindir ki, çekim yasası gereği, evrenin sana ne eksik ne fazla tam da istediğin şeklini, sana sunmaktan başka yolu olamaz.

Ben yaptım, önce okudum, sonra algımı değiştirip uygulamaya başladım. Hatta bunu 2017 vizyon hedeflerim arasına bile koydum. Hemen hemen her gün açtım, resmine baktım. ‘miş gibi yaptım’ benim olmuş gibi, hayalimde onunla gitmek istediğim yerlere gittim, anahtarı elime aldığım anı düşündüm. Sonuç ne mi oldu, bir kat yukarı çıkıp ziline basabileceğim yakınlıkta bir aile dostumuz, ‘tam size göre bir araba buldum’ ifadesi ile telefon etti. Ertesi gün hemen gidip görmek istedik ve akşam arabamızla evimize döndük.

İşte, sevgili okuyan 🙂 Hepsi bu kadar basit. Zor olan bu zamana kadar beyninde yer etmiş olan negatif algılarından sıyrılmak.. Kişisel Gelişim derken, yanlış olan tüm düşüncelerimizden söz eder tüm bilginler. Sadece teorik bir bilgi olarak düşünmemeli, değişime açık ve niyetli olmalısın.

Kaynak mı istiyorsun? Al sana Aykut OğutArtık Zen-Ginim

artık zenginim

Keyifli okumalar. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir