Kişisel Gelişim

Yeni yıla hazır mısın?

Yeni yıldan ne bekliyorsun?

Yeni yıla hazır mısın? Yepyeni bir yılın ilk günü başladı. İlkler hep başkadır ya, hadi bugün çağır güzellikleri hayatına. . Uzun zamandır ertelediğin, sonra yaparım dediğin, bir gerekçe ile rafa kaldırdıkların bugün tekrar düşünüp harekete geçmen için gün yüzüne çıksın.

Her yıl, bir önceki yıldan daha güzel geçsin, mutluluk, sağlık, para getirsin diye dilekler dileriz. İyi de yaparız yapmasına da bir şeyi atlarız. Hayat, dileklerimizin bize gelmesini bekleyecek kadar uzun olmayabilir. Biz adım atmak için önce şartlar olgunlaşmalı diye düşünürüz. Halbuki durum hiç düşündüğümüz gibi değildir. Bekleriz, bekleriz.. O şartlar bir türlü olgunlaşmaz, vazgeçeriz.

Gel artık beklemeleyelim. Bu yıl tersten yönet süreci. Önce adım at, belki şartlar da senin o ilk adımını bekliyordur.. Olamaz mı?
2018 için bir projen olsun mesela. Bir fikrin var, yapmak istediğin, almak istediğin, üretmek istediğin, başarmak istediğin.. Hadi bunun adını koy; ‘ … Projesi’
Ve sonra uzun bir yolculuğa çıktığını hayal et. Şoför sensin, yol sensin, yolcu da. Bak bakalım sen yol’da iken yol’un kendisi olabiliyor musun..
Macera başlıyor, hazırsan kollarını aç ve ‘hazırım’ de.

İyi sürüşler,
İyi yolculuklar.
-Mutlu yıllar-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir