Evren

Gerçek dünyada mı, hayalde misin? Uyanık mısın?

Uyanık mısın?

Gerçekte neler olup bittiğini görüyor musun?

Öncelikle uyanık mısın derken kastettiğim, kelimenin mecazlı değil, gerçek anlamındaki uyanıklık olduğunu belirtmek isterim.Gerçekten gözlerin görevini yerine getiriyor mu mesela. Yoksa sadece yaşamını sürdürebilmen için bir pranga misali mi seninle?

Tam da bu noktada, çok açık bir itirafım olacak sana.. Ben hayatımın çok uzun bir bölümünde körmüşüm.. Bakıyor görmüyor, anlamı ayan beyan ortada olan meseleleri gözlerimdeki karanlık sebebiyle anlamıyormuşum. Anlamadığım gibi, daha doğrusu yanlış anlıyor olmamdan ötürü, yanlış değerlendirmeler yapmışım. Halbuki ne basitmiş, ne kadar pratikmiş..

Hayat her an bize bir mesaj iletiyor, almasını bilir isek, çok da güzel faydalanabiliyoruz. Uyanık oluyoruz.

Eğer bu söylediklerimi deneyimlememiş olsaydım, bu kadar rahat yazamaz, bu kadar emin konuşamazdım. Nasıl mı? Kısaca bahsedeyim, niyet ediyorum, içimi temizliyorum, egomu susturuyorum, olumlama seanslarımda söylediklerime gerçekten inanıyorum. Sonra da dileğimi, isteğimi iletiyorum ve bırakıyorum. Üstüne düşmüyorum, ben siparişimi verdim, gerisi benim sorunum değilmiş gibi, hayatıma devam ediyorum. Peki bunu yaptıktan sonra ne mi oluyor?  Hemen bir bakalım 🙂

Geçtiğimiz hafta yine kendimle olduğum, en sessiz, en sakin an olan uykuya dalma vaktinde kendime sorular sorduğum ve yanıtladığım bir gecede, kendimle olan konuşmam birden bir dileğe doğru aktı ve gitti. Kelimeler istemsizce ağzımdan dökülüverdi. Bakmayın istemsizce dediğime, aslında asıl ben’in öz’ün isteğiydi akıp gidenler. Yani olması gerekendi ve oldu. Ve o gece inanılmaz anlamlı rüyalar gördüm, anlamlarına baktım. Hepsi hayrı işaret ediyordu. Sevindim, kendimi çok şanslı hissettim ve bıraktım onun da üstünde durmadım. Sonra aynı hafta bir haber geldi bana, siparişimle alakalı olsa gerek 🙂 O işarete doğru gittim, onu takip ettim ve onu da yine akışa bıraktım. Şu an şu dakika bile hala o siparişim akışta, merak etmiyorum. Eğer benim ise, zaten o gelir beni bulur.

Bir başka tecrübem ise, kendimi bulma yolundaki yaratımım olan bu blog ile ilgili, bir bilirkişi tarafından eksik olan, güzel olan, değiştirilirse daha güzel olacak kısımlar var ise bu konuda eleştirilmek istemem hakkındaydı. Ve hiç tanımadığım bir bilirkişi ( işinin ehli) tarafından çok güzel yorumlar aldım. Yanı sıra, neleri nasıl düzenleyeceğim, fayda sağlayıcı linkler vs bilgiler ve tabii ki eleştiri de aldım. Çok da memnun oldum, yanlışlarımı buldum ve düzelttim. Aynı zamanda doğru yolda olduğumun, evrenden kabul gördüğümün işaretini de aldım. Artık çok daha rahatım, atılmam gerekenlere olan inancım daha koyu. Yapmam gereken çok şey var, düşündükçe beni heyecanlandıran.. Ruhuma enerji tohumları eken..

farkındayım
farkındayım

Bana güvenen hayata teşekkür ediyorum.

Aldığım cevapları kabul ediyorum.

Geçmişteki acı tecrübelerim için teşekkür ediyorum.

Beni geliştirecek, daha iyiye sevk edecek tüm tecrübeleri de kalbimle kabul ediyorum.

Hayatı siyah ve beyaz anları ile seviyor, onaylıyorum.

Sevgiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir