Evren

Spiritüel Uyanış

Spiritüel uyanış, aydınlanma, farkındalık..

Hayatımın dönüş enerjisini hızla kendime çektiğimi hissediyorum. Ben kabul ettikçe, -kimse değil- ben onayladıkça, sevdiğim şeyleri yaptıkça, kendime vakit ayırdıkça, -sevilmeyi beklemeden- ben kendimi sevdikçe, kimseden bir şey beklemedikçe, mutlu olmayı X kişiye bağlamadıkça..

ÖZ’ümu buldukça, bir sünger misali, etrafımda olup bitenleri emip, hazmettikçe hafifliyorum. Ben hafifledikçe, her şey çorap söküğü gibi ardı ardına hayatımda yer ediyor. Sonra bir bakıyorum; zihnim açılıyor, her şey daha berraklaşıyor. Su gibi berrak olduğumda “akış”ta oluyorum. Ben aktığımda, bıraktığımda, isteklerim bir bir gerçekleşiyor.

Ve tüm bunlar olduğunda da, -kimseden- tebrik, teşekkür, takdir beklemiyorum. Zaten o an geldiğinde (dönüşüm başladığında) kendimi ben takdir ediyorum. Kendini takdir etmenin, bir başkasının takdirinden ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu anlıyorum. Ve aynı anda kendimi eleştiriken buluyorum, hatamı da yakalıyorum. Geçmişte değil, neden bugün bu noktaya -anca- varabildiğimi farkediyorum. Bu zamana kadarki hayatımda her konu için, -aldığım kişisel kararlar da dahil-  “onay” beklemiştim. Eğer benim fikrim başkası için kabul görmüyorsa, özellikle aksi söyleniyorsa, etkileniyor, hemen vazgeçiyordum. Halbuki, önemli olan “SEN” sin. Senin kararını, senin özünü bilmeyen – sen bile özünü bilmiyor, bilemiyorken- bir başkası nasıl etkileyebilir. Ya da hangi fikrin, tırnak içinde “doğru” ve ya “yanlış” olduğuna en iyi kim karar verebilir?

‘Benim ne yapacağıma bu dünyada yalnızca bir kişi karar verebilir. Ben! ‘

Diyelim ki, sen başkasının kararını uyguladın, denedin ve yanıldın. O durum için, karar verici kişi, bunun sorumluluğunu alıyor mu? Sen karşısına çıkıp ” sen dedin, yaptım ama düşündüğüm gibi olmadı” deme hakkına sahip misin? Varsayalım o hakkı kendinde buldun, söyledin, bu o kişiyi bağlıyor mu?

-Cevapları verdin mi? Eğer verdiysen, muhtemelen bunca zaman neden kaybettiğini, kendini neden değersiz hissettiğini, hayatını tüm çabana rağmen neden yoluna koyamadığını da anladın. Artık biliyorsun.

O zaman değişim başlasın..

 

uyanış
                                                  uyanış

 

Mutlu olmak için, başkalarının, dünyanın, yaşadığın evin, işinin degişmesini bekleme. SEN değiş. Değişimi gönülden istemeyen hiç kimseyi değiştiremezsin. Beklentin sadece kendinden olduğunda işler daha hızlı ilerliyor emin olabilirsin. Ayrıca bedeninde “çekim yasası” diye sonsuz bir nimetin gücünü barındırıyorsun. Sen zaten GÜÇ’sün. Sadece bunu fark etmen gerekiyor.

  • Hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmak istemez misin?
  • Yaşamının değerini ve önceliklerini konumlandırmak istemez misin?
  • Sevdiğin bir yaşamı tasarlamak istemez misin?
  • Kariyerinde önemli yerlere gelmek istemez misin?
  • Daha iyi kararlar almak istemez misin?
  • Yaşamındaki stresini azaltmak istemez misin?

Kararını verdiysen denemeye değer. .

Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir