Kişisel Gelişim

Sendromsuz Pazartesi

Sendromsuz Pazartesi mi?

Pazartesi sendromu yaşayanlardan mısın? Haftaya şöyle Çarşamba’dan başlasak, aslında ben de çalışmayı seviyorum mu diyorsun? Hafta sonu çalışmıyor olmana rağmen, haftanın ilk iş gününde taş taşımış gibi yorgun hissediyor musun?

O vakit buyurunuz efenim yazıma.

Uzun yıllar bu sendromu en dibine kadar tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum, seni anlıyorum. Vaktinde biri Pazartesi gününe komplo düzenlemiş olmalı ki, kendisinden nefret etmemizi, ve etmemiz gerektiğini bu kadar kolay bir şekilde kabul etmemizi sağlamış. Hiç yadırgamamışız, hatta haftanın ilk günü hissettiklerimize bir cevap bulmuşuz. Demek ki benim hislerimin karşılığı bu imiş, bak bulmuşlar demiş, rahatlamışız.

Oh be rahatladım!

Cevabı bulsak da, artık bir cevaba sahip olsak da, öz’ünde çok da rahatlamamış olmalıyız. Cevabı bulmuş olmamız, her Pazartesi negatif hislerimize bir çare olmamış aslında. O zaman başka sorular sormalıyız. Mesela, Salı günü sendromu neden yok? O da haftanın 2.günü. İlk iş günü yaşadığından çok daha iyi mi hissediyorsun Salı günleri. Bana kalırsa, kendimizi kandırıyoruz. Bu sendrom Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe diye sınırlı olamaz. Her gün yaşayabilirsin. Ve en önemlisi, eğer bu hissi sık sık yaşıyorsan, haftanın hepi topu 7 gününün bir suçu yok. Diğer sebepleri bulmalısın. Hayata bakışını, işine bakışını, sahip olduklarına bakışını sorgulamalısın.

Daha Pazar gününden başlıyoruz: ‘Yarın Pazartesi’ demeye. Durum böyle iken Pazartesi ne yapsın.

E peki ne yapacağız? Önerin nedir diyorsan okunmaya devam et.

* Haftanın her günü (tatil günleri dahil) çok olumlu cümlelerle uyan!

* Her günün senin için mükemmel bir gün olacağına inan!

* Yaptığın her şeyden zevk almaya bak!

* Kendini şımart!

Sonsuz alternatif var. Sözün özü; POZİTİFTE KAL!

Sevgiler

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir