Kişisel Gelişim

Sadece 21 günde kim olduğunu öğrenmek ister misin? (2)

Kim olduğunu öğrenmek ister misin serisi – 2.Bölüm

Sadece 21 günde kim olduğunu öğrenmek ister misin serimiz devam ediyor. Ben 21 günde güç içinizde kitabını okumaya devam ederken, günlük uygulamalarda sizleri nelerin beklediğini yazmaya devam ediyorum. Ayna çalışmasının ilk üç gününden ilk yazımda bahsetmiştim. Hızlıca diğer günlerde neler varmış bakalım.

4. gün : Geçmişinizden kurtulmak

Sürekli aynı durumları yaşıyorsak, tekrar tekrar aynı konu hakkında üzülüyorsak, kullanılıyorsak ya da aynı seyreden olay her ne ise, bunun mutlak bir sebebi var. Bugün bunların neler olduğunun farkına varabilmek için affetme çalışması yapıyoruz. Affetme, enerjiyi serbest bırakma gibi uygulamalar, sadece Louise L. Hay‘ın söylediği bir şey değil.. Kendi dönüşümünüze karar verdiğiniz andan itibaren yapılması kaçınılmaz olacak olan bir uygulama : affetmek..

Hadi bugün daha enerjik bir günaydın de aynadaki suretine,

Derin birkaç nefes al ve ver, her nefeste vücudunun daha da sakinlediğini fark et.

* Azat etmeye niyetliyim. Serbest bırakıyorum. Tüm gerginliği serbest bırakıyorum. Korkuyu, öfkeyi, acıyı ve üzüntüyü serbest bırakıyorum. Eski kısıtlamaları ve inançları azat ediyorum. Kendimle barışığım. Hayatın süreçleri ile barışığım. Güvendeyim.

5. gün : Öz-saygınızı inşa etmek

Öz-saygı; isminden de anlaşılacağı üzere kendimize saygı göstermemiz anlamını taşır. Kendimize saygı göstermek için harika sebeplerimiz var. Mesela, bedenimiz. Her sabah bizi uyandıran bir bedene sahibiz. En son ne zaman kendisine sırf bu nedenle teşekkür ettik? Hadi edelim o zaman!

*Kendimi seviyor ve onaylıyorum.

Bedenime teşekkür ediyorum.

6. gün : İçsel enerjinizi serbest bırakmak

Gün içinde en çok yargıladığınız kişi kim diye sorsam, cevabınız ne olurdu? Siz mi? O zaman hadi artık bundan vazgeçmeyi deneyelim. Bunca zaman kimseyi yargılamadığımız kadar sert şekilde, en çok kendimizi yargıladık. Ve elimize hiçbir şey geçmedi. Bir de yargılamamayı seçelim, bakalım faydası olacak mı?

* Seni seviyorum. Seni seviyorum ve elinden gelenin en iyisini yaptığının farkındayım. Sen, olduğun gibi zaten kusursuzsun. Seni onaylıyorum.

Bu sırada hemen iç ses konuşmaya başlayabilir ve bu çok normal. Devam edin, o sesi susturmaya değil, anlaşma yoluna gitmeyi seçin. Bu olumlamaya karşılık, zihninizde negatif bir düşünce belirdiğinde (ya da iç sesin sizden daha yüksek olduğunu fark ettiğinizde) şunu söyleyin : ‘Seni anlıyorum, korkmana gerek yok, her şey yolunda’

7. gün : Kendinizi sevmek

İlk hafta bugün bitiyor. Ve neler öğrendiğimizin bir değerlendirmesi niteliğindeki bugünün olumlamaları;

*Seni seviyorum. Seni gerçekten seviyorum. Ve ayna çalışmanı yaptığın için seninle gurur duyuyorum.

Evet, işte tam da böyle. Güne harika başlamak için, dünyaya daha güzel gözlerle bakabilmek için, bir ağacın, bir çiçeğin güzelliğini fark edebilmek için.. Bu çalışmayı her birey kendine borçlu.

Koca 21 gün.. Her gün buna vakit ayırmam çok zor.. İşe zor yetişiyorum.. Çok yoğunum.. gibi sesler geliyorsa zihnine, onları söyleyen sen değilsin, bil isterim. O değişime direnç gösteren tarafın. Neden bu direnç? Çünkü korkuyor, onun için şu an sahip olduğun alan en iyisi, ona göre en iyisi. Ama sen şu an bulunduğun durumdan memnun değilsen ve çözüm arıyorsan, seçim zamanı ‘gerçek’ ‘SEN’in.

Louise L. Hay; müthiş enerji verici olumlama cümlelerin için teşekkür ederim.

Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir