Kişisel Gelişim

Potansiyelini merak ediyor musun?

Gerçek potansiyelinin ne olduğu hakkında bilgin var mı?

Potansiyelini merak ediyor musun? Kendini nasıl tanımlıyorsun? Neleri yapabilirim, neleri kesinlikle yapamam diyorsun? Pekiyi gerçekten de doğru olan yapabileceklerinin ya da yapamayacaklarının bir kotası olduğu mudur? Bir insan varlığı olarak sınırlı mıyız? Yoksa daha fazla potansiyeli barındırıyor muyuz?

Hadi gel test edelim.

Dört tarafının da çevrili olduğu bir yerdeysen eğer test için uygun bir ortamdasın. Şimdi işaret parmağını ileriye doğru uzat. Her şey hazır… Başlıyoruz.

Vücudun sabit kalacak şekilde dönebildiğin yere kadar üst bedenini çevir ve parmağının işaret ettiği yeri gözünle işaretle. Parmağınla işaret ettiğin yeri aklına yazdıysan şimdi başka bir şekilde deneyelim.

Başladığın yere geri dön, ayaklarını sabitlediğin yer değişmeden kolunu indir ve biraz rahatla. Derin bir nefes al ve gözlerini kapat. Yine işaret parmağını ileriye doğru uzat. Gözlerin kapalı iken tıpkı bir lastik kadar esnek olduğunu düşün. İleriye biraz daha ileriye, dönebileceğin maksimum yere kadar tüm gücünle dön. Yavaşça gözlerini aç, nereyi gösteriyor parmağın…

Bir önceki yer ile kıyasladığında ileride mi?

İşte sorunun cevabı, denemesi bedava 🙂

Sevgiler.

 

House of Human Koçluk Programı Eğitiminden…   houseofhuman.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir