Evren

Dünyaya geliş sebebini biliyor musun? Neden yaratıldın?

Neden yaratıldın?

                    neden yaratıldın?

Hayatı anlamlı kılmak için çok güzel bir soru neden yaratıldın?

– Neden dünyaya gönderildiniz ?

– Evrende var olma sebebiniz nedir ?

– Siz nesiniz ?

– Bu gezegene ne katabilirsiniz ?

– Potansiyeliniz nedir? Hangi konularda çalışmalısınız ?

Hiç düşündünüz mü? Eminim en az bir kere düşündünüz. Soruları negatif iken düşündünüz ve cevabınız da negatifte kaldı. O an başka pencereden bakıyor ve çok yüksek ihtimalle yanılıyordunuz. Sorular daha çok isyan manzaralı bir resme bakıyordu. Birtakım fani düşünce ve aktivitelerle meşguldünüz. Tıpkı bir uyurgezer gibi rüyanızda bilinçsizce dönüp dolaşıyordunuz.

Demek istediğim şu ki; tırnak içinde hayatın anlamı nedir, ne yapsam da anlam katsam diyerek, belki evlendiniz, çocuk sahibi oldunuz, kendi işinizi kurdunuz, kitap yazdınız . . ve fakat bugün yaptıklarınıza bakıp, hala anlamı bulamıyorsanız, Üzgünüm uyuyorsunuz.

Kesinlikle belirtmem gereken bir şey var. Var olan her insanın, bu gezegene gelme sebebi bulunur. Bu dünyaya sadece eğitim görmek, güzel işlere girmek, para kazanmak ve harcamak için, evlenip çoluk çocuğa karışmak için gelmedik. Gerçek potansiyelimiz, bu saydıklarımın çok üstünde.

Anlam keşfedilen bir şey değildir. Anlamı sen yaratmalısın.

“Sen yarattığını hayatı yaşarşın, ona ne koyarsanız onu alırsın. Önce ona anlam katmak zorundasın. Ona renk, müzik ve şiir katmalısın. Ancak o zaman yaşıyor olursun ”    -OSHO-

                              anlam

Bir çiçeğin bahar geldiğinde açmasına anlam yüklemelisin, kalbine dokunmasına, derine inmesine izin vermelisin. Onun bile senin için yaratılmış olduğunu fark etmelisin.

Karşılaştığın bir durumun, seni zorlamak için değil, seni güçlü kılmak için olduğunu görmelisin.

“Yaşamındaki her sorun, içinde bir armağan saklar”  -Richard Back-

Peki ne yapmali??

Bir sonraki yazımı bekleyin.. 🙂

Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir