Kişisel Gelişim

Mutluluk İçimizde : Çünkü O’nu Yedik :)

Mutluluk İçimizde : Çünkü O’nu Yedik 🙂

Hepimiz mutluluk arayan bireyleriz. Hep ararız, peşinden koşarız, bizi mutlu edecek her şeyin sahibi olmak isteriz. Araba isteriz, ev isteriz, yazlık isteriz(denize sıfır olursa tadından yenmez mesela:) ), kışlık isteriz, çok paramız olsun isteriz. Örnekleri istediğimiz kadar çoğaltabiliriz. Bazen isteklerimiz olur, çok geçmeden peşinden diğer isteğimiz hayat bulur. İçinde bulunduğumuz düzen, anne-babamızdan gördüklerimiz, duyduklarımız, bugün çok hızlı bir şekilde değişen hayat standartları bizi kontrolsüzce bu düşüncelere sürükler. E ne yapalım yani, hiçbir şey istemeyelim mi dediğinizi duyar gibiyim. Tabii ki isteyebiliriz, bu en doğal şeydir insanlık için. Ama ben farklı bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. İsteklerimizin gerçekleştiğini hayal ettiğimizde, bu bizi mutlu ediyor mu?ya da mesela gerçekleşmeme ihtimalini düşündüğümüzde karamsarlığa boğuluyor muyuz? yoksa fütursuzca mı istiyoruz? Bu soruların cevaplarını kendimize dürüstçe verebiliyorsak, farkındalığın ilk adımını atmış olacağız.

Elimizde olanlara şükretmeye başladığımızda, aslında ihtiyaçlarımızın bazılarının çok da gerekli olmadığını kendimize itiraf edeceğiz. Ve aldığınız en etkili cevap kendinize verdiğiniz cevap olacak. Bu sebepledir ki; hayata bakış açımı değiştirmeden asla huzurlu olamayacağım cevabını buldum. Ve ben bu kararı aldığım an, evren talebimi duydu, çok geçmeden de yerine getirdi. Tesadüf değil tamamen yaymış olduğum frekans sayesinde karşıma hep aldığım kararı destekleyici kişiler ya da işaretler çıktı. Bu bazen bir kitap, bazen bir video ve ya bir kişi. Bir kitap okuyup bitirene kadar hemen destekleyici bir yenisi daha ben araştırmadan önüme servis ediliyordu.

Dedim ki; ‘Binnaz devam et, daha çok oku, daha çok araştır, öğren. Bulduğun bu yolu kaybetme! ‘

Tabii ki buna karar vermek en sağlam temel oluyor. Sen kararlı olduğunda evren sana torpilini yapıyor. Ne bilmek, öğrenmek istiyorsan sana onu sunuyor. Eğer fark edersen…

Peki ne mi öğrendim?

Mutlu olmak için, canlı veya cansız hiçbir maddeye ihtiyacım olmadığını, kendimi zengin hissetmek için ya da ‘ben zenginim‘ diyebilmek için cüzdanımda deste deste dolarların olması gerekmediğini, istediğim herhangi bir şeyin olamamasının aslında benim kendime etiket yaptığım ‘şanssızım’ yargımdan öte bir olasılık olmadığını bugünlerde çok daha net anlıyorum.

Bunu anlamama yardımcı olan, yazım dilindeki sadeliğiyle beni etkileyen, bana başka pencerelerden bakma fırsatı veren ve tabir-i caizse sihirli bir değnek ile yaşamıma yön vermemi sağlayan muhteşem yazar AYKUT OĞUT‘a teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm kitaplarını okudum, sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum. Okuduğunuz anda, değişimi hissedeceğinizi garanti ederim. Ayrıca çok güzel bir paylaşım sitesi ve https://blog.ayratown.com/ faydalanabileceğiniz ücretsiz videolar var. Ya da her Pazartesi düzenlenen Torpilli Sorular Sofrası toplantısına katılabilirsiniz. Ben denedim, çok eğlenceli:)

Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir