Kitaplar

METİN HARA / Aşkın İstilası – YOL

METİN HARA / Aşkın İstilası – YOL

İllüzyonu Aşmak

neyzen

 

-Metin senin mesleğin nedir?

Ben neyzenim ruhparçam. Her sabah ruh üflerim bedenime…

(kitabından alıntıdır)

Nasıl da anlamlı, ne kadar yerinde bir benzetme..

Metin Hara kimdir?

Metin Hara ismi ile tanışmam kitaplardan bahsettiğimiz bir sohbet sırasında ilk olarak çok yakın bir arkadaşım vesilesi ile oldu. Ardından aynı hafta başka birinden ikinci defa duyunca, merak edip araştırmaya başladım. İnternetteki araştırmalarımda ‘insana güven’ adlı bir şirket kurduğunu, eğitimler düzenlediğini gördüm. Sonra TEDx konuşmasını seyrettim. Ve çok geçmeden kendimi kitaplarını satın alırken buldum.

İlk kitap, anlatmak istediklerinin girişi olduğundan, daha çok kendimizi sorgulamamızı sağlayan bir içerikle hazırlanmış. Değişime ne kadar hazır olduğun, bu ana kadar neden değişip dönüşememiş olduğun, bundan sonra neler yapabileceğin ve bu süreçte ne kadar istikrarlı olabileceğin tatlı sert bir dille anlatılmış. Bu sebeple ismi YOL.

‘YOL’ uzun.. Haliyle kimlerle yola çıkıp, kimlerle daha yolun başında vedalaşacağını kitabın başında belirtiyor ve muhteşem benzetmeleri, yaşanmış gerçek hikayeleri ile anlatmaya başlıyor.

-Metin senin mesleğin nedir?

-Ben düş mühendisiyim ruhparçam! İnsanların düşlerini inşa ederim..

(kitabından alıntıdır)

Benim düşlerimi inşa etti bile..

Bazı yerlerde şaşıracaksın. ‘Evet, şimdi karşımda olsa tam da bunu soracaktım’ diyeceksin, bir bakacaksın bir kaç satır sonra o soruyu ve cevabını görecek, rahatlayacaksın.

-Metin ben ruh eşimi ne zaman bulurum?

-Dilersen ben sana birkaç adımda nasıl ruh eşi bulunabileceğini anlatayım: Şimdi o koltuktan kalk, banyoya git, lavabonun önüne geç, kafanı indir, gözlerini kapat, kalbini aç, şimdi kafanı kaldır, gözlerini arala, karşındaki aynaya bak. Ruh eşi diye bir şey olmadığını anladığında, ruh eşini bulursun.

Tam da şu anda kendinle ilgili bir karar aldıysan, almak üzereysen.. Ve bir sihirli değnek dokunsa, hayatımda değişmesini istediklerimi değiştirse diyor isen, bu kitap biçilmiş kaftan. Gerçekten dokunuyor çünkü, geri kalan her şey sana bağlı. Olmasını istediğin durumun zamanını da şeklini de  sen belirliyorsun.

En olağanüstü hissiyat da işte bu ya , bunların tamamını kendin başarıyorsun! Ve aşkın istilası başlıyor.

Keyifli okumalar.

Bir ve bütüne şifa olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir