Kişisel Gelişim

Mesaj bildirimlerinizi kapatmış olabilir misiniz?

Evet, yanlış duymadınız… Sorum tam olarak da bu. ‘ Mesaj bildirimlerinizi kapatmış olabilir misiniz? ‘

 

bildirimleri açma/kapatma
 bildirimleri açma/kapatma

 

Telefonlarımızda gelen bildirimler için mesaj bildirimi kapatma veya mesaj bildirimi açma ayarı yapabildiğimiz alanlar mevcut, değil mi? Hatta o alanda bize ‘ bildirimlere izin ver ‘ ikonunu açma ya da kapatma seçeneği sunulur. Biz de tercihimize göre istediğimiz şekilde mesaj ayarlarımızı yaparız.

Gün içinde telefonlarımıza gelen mesajlar ve bildirimlerle ilgili, bu yazıyı okuyana dek bundan haberi olmayan sizleri, hiç bir yerde bulamayacağınız teknik bilgilere boğduktan sonra bugün ne anlatmak istiyorum kısmına geçebiliriz…

Üzerinde nefes aldığımız Dünya gezegenininde her gün sana ulaşmak için bıkmadan, usanmadan çalışan mesajlar olduğunu biliyor muydun? Sana umut olmak için, ilham olmak için, seni düştüğün o derin kuyudan kurtarmak için, sana içinde bulunduğun durumdan çıkış yolunun ne olduğunu anlatmak için evrende dönüp duran sihirli mesajlar… Evet, onlar varlar. Hepimiz için varlar, senin… benim… onun… bizim için…

Hepimiz için çalışan bu sihirli mesajlar neden bazılarımıza ulaşıyor da diğerlerine ulaşmıyor.

Kimisi tam da o gün bir karar almış ve artık var oluşumu kutlayacağım, yerimde saymak yerine harekete geçeceğim, daha cesur adımlar atacağım demiştir. Sabah işe gitmek üzere uyanmıştır. Yürürken birden bire bir billboard çıkar karşısına.

mesaj : cesur ol
                          mesaj : cesur ol

Bir an durur ve sorgulamaya başlar, sonra bir bağlantı kurar. Bir kaç gündür üzerinde düşündüğü ve seçimler yaptığı konu ile ilgili böyle bir şey görmesinin doğru yolda olduğu , devam etmesi gerektiği mesajını verir ona ve müthiş enerjik, motive olmuş şekilde gününü devam ettirir.  Evrenin enerjisi ile uyumlanmıştır artık, mesajlar ard arda gelecektir, yolu açıktır.

Aynı kurguyu başka bir kişi için düşünelim… Aynı şekilde bir karar almış olsun, sabah uyanmış ve işe giderken de yolda bu billboard ile karşılaşmış olsun. Ne olmuştur?

-‘Tamamen tesadüf canım.’

-‘Hiç bir anlam ifade etmiyor benim için. Ne anlamam gerekiyor ki, alt tarafı bir billboard’

– ‘Farkında bile değilim.’

gibi şeyler geçirmiştir içinden. Ve gözünün önünde duran, o an onun en çok ihtiyacı olan o kaynağa ulaşamamış olarak yoluna devam eder.

Bu iki kişi arasındaki fark ne olabilir ki bu kadar farklı olay örgüleri oluşuyor. Yukarıda teknik olarak anlattığım şu bildirim ayarları konusu var ya… İşte hepimizin bildirim ayarları birbirinden farklı olsa gerek ki böyle kimimiz kutunun içinde kimimiz ise dışında. Birilerimizde  ‘bildirimlere izin ver‘ açıkken kimimizde kapalı.

Daha detaylı bilgi istersen http://www.binnaztaspinar.com/kisisel-gelisim/uyanik-misin/ yazıma da göz atabilirsin.

Etrafımızda gerçekleşen olaylara ve durumlara biraz daha bu gözle bakabilirsek sizi bambaşka bir hayatın beklediğini garanti ederim size.

‘Bu durum bana ne anlatıyor?’ ‘Bu bir işaret mi?’ ‘Okuduğum bu yazının içinde neden tek bir noktaya takılı kaldım? Takıldığım bu yer bana ne söylüyor?’  gibi sorularla zihninizi bu mesajlara açık hale getirebilirsiniz.

Ve her şeyden önce, gelecek olan mesajların size gelmesine kalbinizle izin vermelisiniz.

Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir