Kitaplar

KAREN KINGSBURY – ŞANS

 

 

KAREN KINGSBURY-ŞANS: ‘Affetmek, affedeni özgür kılar’

Uzun zaman aradan sonra, roman türünde okuduğum ikinci kitap oldu. Elimden bırakmak istemediğim kitaplardan biriydi. İnanılmaz akıcı bir dil ile hikayenin içine alıyor sizi Karen Kingsbury. Konusu her ne kadar ‘aşk’ gibi görünse de romanın içinden alacağımız çok fazla mesaj var.

Benim kendi adıma çıkardığım en güzel mesaj ise; ‘Tesadüf diye bir şey yoktur.’

15 yaşında birbirlerine söz vermiş iki çok yakın arkadaş olan, Ellie ile Nolan’ın sürükleyici hikayesi. İkisi de farklı aile travmaları geçiren karakterler olarak karşımıza çıkıyor. Kader planları onları bir gün, ansızın ayrı düşürüyor. Birlikte geçirdikleri son gün olan o sıcak Haziran gecesi geç saate kadar, her zaman buluştukları parkta sohbet ediyorlar. Ve ayrılığın o hüzünlü havasını biraz olsun azaltmayı düşünen Nolan’ın aklına çok yaratıcı bir fikir geliyor.

Bu fikir aynı zamanda, ne zaman geri döneceği belli olmayan Ellie’yi tekrar görebilmesi için de bir şans verecektir Nolan’a. Bir kutunun içine birer mektup yazıp gömerler. Ve birbirlerine bir söz verirler o gece, o parkta…

-15 yıl sonra tam da bugün, her ne durumda olursa olsunlar bu parka yeniden gelecek ve gömdükleri kutuyu açıp mektupları ancak o gün okuyabilecek.

Her iki karakterin de aslında hayata dair çok güzel hayalleri var. Ellie bir gün bir kitap yazmak, Nolan ise antrenör olan rol modeli babasının izinden giderek çok özel bir basketçi olmak istiyor.

Bakalım zaman onları hangi hayatlara sürükleyecek?

15 yıl sonra gerçekten her ikisi de bu parkta buluşabilecekler mi?

Bol keyifli okumalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir