Kitaplar

Hayatınızı değiştirecek kitaplar

Hayatınızı değiştirecek kitaplar var mıdır?

Bir kitap okudum hayatım değişti‘ cümlesini kurabilmek mümkün mü?

Cevap veriyorum; Evet var ve mümkün. Buradaki asıl husus, hayatını değiştirmeye ne kadar niyetlisin..

Sen hazırsan, isteğini harekete geçirecek olan nesnelere inanamazsın bile. Bazen bir kitap gelir, sarılır iki elinin arasına. Bazen bir müzik dinlersin, daha önce de defalarca dinlemişsindir ama bu sefer farklı bir anlam verir hayatına.

Aynı filmi defalarca izlediğinde her seferinde farklı noktaların dikkatini çekmesi ile aynı meseledir aslında. Oyuncular aynıdır, mekan aynıdır, roller aynıdır. Değişmiş olan tek şey sen olursun.

Kendimi bildim bileli, okumayı hep sevdim. Bir ara fazlasıyla ara vermiştim. Sonra ilgi alanlarım da değişti. Sanıyorum tam anlamıyla çalışma hayatımın ilk yıllarında istikrarlı olarak okumaya başladım. Kişisel Gelişim konularına aşırı ilgim vardı, yakın tarihe kadar verimli olanları elime geçmemiş olsa gerek ki, çok etkilendiğim kitaplarla yeni tanışma fırsatı buldum. Bir gün ne sebeple bilmiyorum, ‘en ünlü kişisel gelişim kitapları‘ yazdığımda karşıma bir kitap çıktı.Byron Katie, The Work ( Çalışma)

Aslında seçebileceğim çok fazla kitap tercihi olmasına rağmen, kapağı beni inanılmaz etkilemişti. İçerisinde okuyacaklarımın beni hayrete düşüreceğinden habersizdim. Kesinlikle baş ucu kitabı olması gereken müthiş bir eser.

Yaşamınızı değiştirebilecek 4 soru‘ nedir, ne işe yarar ?  Yaşadığımız ve yaşattığımız her olayın sorumlusunun tamamı ile bizden kaynaklı olduğunu anlatıyor. İş hayatınızdan , arkadaş ilişkilerinizden, çocuklarınızla yaşadığınız çatışmalardan tutun da , kadın-erkek çatışmasına kadar her konu ve olay hakkında yaşanmış gerçek hikayelerle, kendisine destek almak için giden danışanlarının hikayeleri ile çok net olarak açıklamış. Şiddetle tavsiye ederim.

Bende yarattığı algı değişikliğinden ve yaşadığım olumlu tecrübelerden sonra, çok sevdiğim bir yakınıma bu kitabı okumasını tavsiye ettim. Sonra daha iyisini düşünüp, hediye ettim:) Eğer şuan bu satırları okuyorsa, tebessüm edeceği garantidir. Umarın onun hayatında da güzel başlangıçlara sebep olmuştur.

Aynı kalitede birçok kitap okudum. Başka bir postta onlara da değiniyor olacağım. Şimdilik küçük bir ipucu şurada kalsın:)

Sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir