Kitaplar

Artık Biliyorum – OPRAH WINFREY

 

 OPRAH WINFREY

 

 

 

Oprah Winfrey, global bir medya lideri ve hayırsever olarak başardıklarıyla günümüzün en çok beğenilen ve saygı duyulan isimlerinden biridir. Tarih yazan program Oprah Winfrey Show‘un sunucusu ve yapımcısı olan Winfrey, O-Oprah Magazine’in yayın direktörü ve Oprah Winfrey Network’ün (OWN) ceo’sudur.

‘ Tadını çıkarmayı bilirsen hayat hazinelerle doludur’  OW

– Kitabının giriş bölümünden..

 

Oprah Winfrey, kesinlikle bana ilham veren sayılı kadınlardan biri. Kitapların bende ‘ahaa’ etkisi yaratmasını sağlayan en önemli kriter, yazarın da aynı yoldan geçmiş olup olmadığı. Oprah kelimenin tam anlamıyla dibi görmüş olanlardan. Yani senden, benden.. Çok ağır bir depresyon geçirmiş ve ‘Buraya kadar! Artık bittim’ demiş biri.

Bir gün televizyonda programı görünce ilgimi çekmişti Oprah. 3 katlı bir evi olan, orta yaşlı ve hiç bir şey atamama hastalığı olan  bir kadının tüm iyileşme sürecini görüntülüyor, her gün ziyaret ediyordu. Onunla yaptığı sohbetleri ve ona yaklaşımı gerçekten olağanüstüydü. Bu kadını gerçekten tanımak istiyordum. Sonra programı izlemekten biraz daha ötesine gidip, her zaman olduğu gibi internette araştırmaya başladım.

Bir kitap yazmış, adı da ilgi çekici, kitap arkası yazısı ise kesinlikle ikna edici..

 

Artık biliyorum…

Ne verirseniz size geri gelir.

Her şey bir mucize, bir lütuf, bir fırsat olabilir.

Yeter ki, siz öyle görmeyi bilin…

‘Oprah Winfrey’

Artık Biliyorum’ da neler bulacaksınız?

Mutluluk, esneklik, yakınlık, minnet, olasılık, hayranlık, net olmak, güç..

Oprah, akıcı ve esprili anlatışıyla okuyucu sayfalarca sürüklüyor. O kadar samimi, o kadar olduğu gibi anlatıyor ki yaşadıklarını, karşılaştıklarını..

Zorlukların nasıl üstesinden geldiğini ve yeni hayatını inşa ederken -artık-  hangi altın kuralları olduğunu ve bunların neler olduğunu okuyacaksın.

Ve belki kim bilir, seni görmese de senin hayatına da dokunacak..

Karanlıkta isen, ışık olacak. ‘Artık bittim’ dediğin an elinden tutacak ve ‘bitmedin, daha yeni başlıyorsun’ diyecek..

 

Keyifli okumalar.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir